0 (452) 777 53 33

Sosyal Medyada Biz}

Resmi Online Satış Mağazamız ACILDI.
Tüm AŞÇI BAHARATLARI ürünleri Mağaza Satış Fiyatlarını AsciMarket.com'dan Satın Alabilirsiniz.
Alışveriş Yap

Basında Biz

Basında Biz

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: AŞÇI BAHARATLARI

Aşçı Baharatları bugün, paketlemesini yapmış olduğu 1000’e yakın ürün çeşidiyle Ordu’da ürün portföyü en geniş üretici firma olmanın gururunu yaşıyor. Aşçı Baharatlarını işleten Hakan – Gürkan – Soner kardeşler BiŞeker markasıyla stick şeker (Çubuk şeker) üretimine de başlayacaklarını müjdeliyorlar. Abdullah Dursun Aşçı ’nın,  1970’li yılların başında pazar yerlerinde açtığı tezgâhlarda başlayan Aşçı Baharatlarının öyküsü, Kuzey Yıldızı Dergisi’nin Mayıs sayısında bir başarı öyküsü başlığıyla ele alınmış. İşte o yazı:

Her başarı, kendi içerisinde kendi öyküsünü barındırır. Bu sayımızda size, kendi ismiyle müsemma olan Aşçı Baharatlarının öyküsünü aktaracağız. Soyadları Aşçı olan bir ailenin, üretim ve hizmet alanları ile soyadlarını örtüştürerek bir markaya dönüşmelerinin öyküsünü anlatacağız. İşte 1970’li yılların başında Abdullah Dursun Aşçı’nın pazar yerlerinde açtığı tezgâhlarda başlayan büyük serüvenin, Aşçı Baharatlarının öyküsü: Baharat ve bitkisel ürün denilince Ordu’da akla gelen ilk isim olan Aşçı Baharatlarının, öyküsü, 1970’li yıllara kadar uzanıyor. Bu yıllarda pazar yerlerinde açtığı tezgâhlarla sektöre adım atan ve yöremizde bilinmeyen birçok baharatın tanınmasına vesile olan Baba Abdullah Dursun Aşçı, 1975 yılında sebze pazarında ilk dükkânını açar. Kısa süre sonra, hemen yanlarında ki iki dükkânı da bünyelerine katarak hizmet vermeye başlarlar. Baba Aşçı ‘nın, Dördü erkek olmak üzere beş çocuğu vardır. El ele vererek, günden güne işlerini büyütürler. Ağabey Hakan Aşçı vatani görevini tamamlayarak memlekete döner. Ağabeyin aklı, işleri büyütmektedir. Şehrin diğer yakasında Yeni mahalle de İsmet paşa caddesinde bir dükkân açmak ister. Babasının desteği ve teşviki ile 2000 yılında Yenimahalle şubesini hizmete sokarlar. Ve büyük serüvenin ilk adımı atılmış olur. Hakan – Gürkan – Soner kardeşler, kenetlenerek büyük bir dayanışma örneği gösterirler.

Aralarında iş bölümü yaparak, babalarından işleri devir alırlar. Aşçı baharatları için 2010 yılı ayrı bir önem taşıyor. Bu yıl itibariyle 1200 metre karelik kendi paketleme tesisini kuran firma, kendi markasıyla pazarda yerini alır. Aşçı Baharatlarında hile olmaz sözü, tüm müşterilerinin ortak söylemine dönüşür. Önce Karadeniz bölgesi, ardından Türkiye’nin büyük bölümünde bayilikler aracılığı ile raflara girer. Aynı yıllarda Asvita markasıyla bitkisel ürün pazarına da adım atılır. Firma, baharat çeşitlerinden, Bitkisel ürünlere (Bitki yağları – bitki çayları – pekmez – bal) 1000’e yakın ürün çeşidiyle bugün Ordu’nun ürün portföyü en büyük imalatçı firması haline dönüşür. Büyük ağabey Hakan Aşçı kaliteye vurgu yaparak şöyle diyor: 1970 yılından bu yana müşteri ve tüketici odaklı yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda,  gıda mühendisi ve uzman kadromuzun sorumluluk bilinci ve en modern teknoloji yöntemleri ile daima üretken, yenilikçi, dürüst, çevreye ve topluma duyarlı bir anlayışla hizmet veriyoruz. Bilindiği gibi zengin mutfak kültürüne sahip bir milletiz. Bu zenginliğin sırrı, geçmişten günümüze taptaze ve kaliteli baharatların Türk Mutfağındaki yeridir. Firmamız, hedefinin odak noktasına müşteri ve tüketicilerin beklentilerini, gereksinimlerini ve taleplerini koyarak, bu taleplere en kısa sürede maksimum kalitede hizmet verebilmek adına ulusal düzeyde ISO, TSE gibi Tarım Ve Sağlık Bakanlığı NCA onaylı kalite belgelerine ve Meyer Uluslararası Kalite Belgesine sahip olmakla beraber, üç kat ambalajlama yöntemi ve Ar-Ge çalışmalarıyla, işlenen mahsulün aromasını ve tazeliğini koruyarak kaliteli raf ömrü sağlamıştır. Gürkan ve Soner Aşçı kardeşler de, Ar-Ge’ye vurgu yaparak şunları kaydediyorlar: Mutfak sanatına verilen önemin artması ve dünya mutfağının da Türk sofraların da yerini almasıyla, halkımız damak tadına hitap eden farklı lezzet arayışları içine girmiştir. Yine bu noktada uzman kadromuz tüketicilerimiz için ulusal ve uluslararası pazardaki Ar-Ge çalışmaları sonucunda piyasadaki bütün baharat çeşitlerinin en iyisini üretmek adına yarım asra dayanan bu süreç boyunca çalışmalarını günden güne geliştirerek sürdürmektedir. Müşterilerimizden gelen güzel geri dönüşlerden güç alarak, talepler doğrultusunda firmamız; aktariye ürünleri olarak bilinen doğal ve bitkisel ürünleri de tüketiciye ulaştırmaya başlamıştır.

Bu doğal ve bitkisel ürünler sayesinde geçmişte koca karı ilacı olarak bilinen, modern adıyla ise kendi kendinin doktoru olmak hiç de zor değildir. Birçok hastalığın çaresinin yine doğada olduğu, bitkisel ürünler sayesinde bu hastalıkların üstesinden gelindiği iyi bilinen bir gerçektir. Tabiat eczanesinin bu gücü hem fenni hem de alternatif tıp otoritelerince de kabul edilmektedir. Fakat bu ürünlerin gelişigüzel değil uzman tavsiyesi doğrultusunda kullanıldığında şifa olabileceğini de her zaman vurgulamaktayız. Son zamanlarda mucizevî etkisi dolayısıyla önemi artan bir diğer konu ise kişisel bakım ve güzellik alanında doğallığın ve bitkisel yöntemlerin gücü olmuştur. Bu mucizeyi kendi kendinize rahatlıkla uygulayabilmeniz ve kolayca kullanabilmeniz için Asvita markasını oluşturduk. Asvita, tamamen %100 doğal ürünlerden elde edilmiş bitkisel ve kozmetik ürünleri bir araya topladığımız yeni markamızdır. Her geçen yıl, büyüme devam eder. Önce 2011 yılında Şarkiye mahallesinde Ticaret Borsası yanındaki Borsa pasajında, ardından 2013 yılında Fatsa Bankalar Caddesinde birer showroom açılır. Aşçı Kardeşler, 2014 yılında ise bambaşka bir alana Hürsan Ambalaj adıyla girerler. 300 metre karelik kapalı alanıyla City Pack markasıyla, tek kullanımlık ıslak mendil üretimine başlarlar. Hürsan Ambalaj Islak mendilin ardından stick şeker, tuz ve diğer ambalaj ürünlerini de üreterek Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Ülkenin büyük bölümüne üretim yapmaya başlar. Hedefimiz; Şehrimize ve Ülkemize daha çok iş, daha çok istihdam ve katma değer üreterek hep daha faydalı olmaktır. Bu doğrultuda hem Aşçı Baharatları hem de Asvita Markamız ile %100 Doğal ürünlerimizi 1970’den bu yana elde ettiğimiz bilgi ve tecrübe ile tüketicilerimize ulaştırmaya devam etmek. Diyen Aşçı kardeşler, BiŞeker markasıyla stick şeker (Çubuk şeker) üretimine de başlayacaklarını müjdeliyorlar. Aşçı Kardeşler, önümüzdeki yıllarda kurumsallaşmalarını tamamlayarak ürün portföylerini daha da büyütüp yeni pazarlara açılmayı hedefliyorlar. Aşçı Baharatları bugün, paketlemesini yapmış olduğu 1000’e yakın ürün çeşidiyle Ordu’da ürün portföyü en geniş üretici firma olmanın gururunu yaşıyor. Bizlerde Kuzey Yıldızı olarak Aşçı kardeşlere Ordu ve Ordulular adına teşekkür ederken, kardeşliğiniz daim yolunuz açık olsun diyoruz.

Tarih: 28.5.2015

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN